Sanjska knjiga je največja knjiga sanj v Sloveniji. Vsebuje več kot 10.000 razlag sanj, ki so razporejene po abecedi. Izvedite pomen vaših sanj!
Vsak od nas mora preprosto spati, ker tako zbiramo energijo za številne izzive, ki jih vsakodnevno pričakujemo. In ko spimo, sanjamo. Včasih so sanje, ki jih sanjamo lepe in včasih strašljive. V vsakem primeru želimo izvedeti, kaj točno pomenijo in o čem smo sanjali. Tu vam bo pomagala naša knjiga sanj.
Sanjska knjiga je največji tolmač sanj v Sloveniji, kjer lahko izveste vse o svetu sanj. Znano je, da imajo vsake sanje pomen, zato zakaj ne bi vi izvedeli, kaj vam sanje sporočajo. Sanjska knjiga vsebuje več kot 10.000 pomenov sanj in veliko zanimivih dejstev o sanjah.
Ste vedeli, da med sanjanjem celotno vaše telo miruje, razen srca (ki je glavni organ za življenje) in možganov? Tudi, ko spimo, so možgani aktivni. Raziskave so pokazale, da za svoje življenje preživimo kar šest let v sanjah, ki so povezane z nami in našo podzavestjo. To je svet, ki se gre samo za nas, ker se odvija v naših glavah in svet, ki ga lahko samo mi razumemo.
Uporaba knjige sanj
Želite izvedeti, kaj pomenijo vaše sanje? Samo kliknite na izraz, ki vas zanima ali ste sanjali in lahko boste našli pomen, ki ga želite. Do določenega pomena lahko pridete tako, da stran spustite na črko abecede, s katero se začne izraz ali z uporabo možnosti iskanja. Če ste na primer sanjali o mački, morate le vtipkati "mačka" v iskalnik in pojavil se bo izraz in njen pomen.
Obstajajo tudi pomeni za sodobne izraze, kot so mobilni telefoni, tablični računalniki, in podobno. Tu lahko najdete pomen novih in modernih stvari, ki še nikoli niso obstajale. Poskrbimoo, da smo vedno na tekožem z dogajanjem. Včasih morda ni mogoče najti izraza, ker je v množini ali morda v drugem pomenu, zato ga lahko poskusite najti v množini namesto v ednini.
Spanje se deli na tri faze
Prva faza pomeni, da še vedno ne zaspimo s črvstimi sanjami in se lahko zelo hitro zbudimo. V tej fazi se naše telo šele pripravlja na globok spanec.
Druga faza so sanje, ki niso tako globoke in v katerih lahko preživimo pol noči. V tej fazi izgubimo občutek za zunanji svet in za vse tisto kar na obdaja. Ne moremo več natančno vedeti, kaj so sanje in ali resnično sanjamo ali je vse to java.
Tretja faza spanja je najglobja faza iz katere se zelo težko zbudimo in v tej fazi pa lahko pride do zaspanja ali govorjenja v sanjah.
Če ste se spraševali, zakaj se včasih spomnite svojih sanj in včasih si ne zapomnite nič, odgovor pravzaprav leži v samih sanjah. Če ste se takoj zbudili po neki fazi, v kateri ste tudi sanjali, je velika verjetnost, da si boste sanje tudi zapomnili. Če pa ste se samo zjutraj zbudili in prespali vse faze, se verjetno ne boste spomnili prav veliko.
Ste vedeli, da ima povprečen človek v eni noči tudi do pet sanj? In včasih se lahko število sanja v eni noči povzpne celo do sedem. Prav tako, kot se noč bliža koncu, tako se tudi število sanj lahko poveča. Na koncu pridemo do zaključka, da če spimo osem ur, so lahko celo dve uri sanje.
Pomen sanj
Zelo pomembno je, da veste, ko imajo lahko vsake sanje več pomenov in kako so večinoma povezane z našo podzavestjo, skritimi željami in ljudmi, s katerimi smo na kakršen koli način povezani. Torej, če ste se kot otrok bali vode in kasneje sanjali, da ste skoraj utonili, to pomeni, da vam je strah ostal v vaši podzavesti in zaradi tega ste sanjali kaj takega. Sanje so bile vedno intrigantne, ker verjamemo, da prinašajo sporočila o nas in našem življenju.
Z analizo sanj, se lahko veliko naučite o sebi. Dovolj le le, da si dobro zapomnite sanje in pogledate v našo razlago sanj. In to boste najbolj naredili, če boste svoje sanje takoj, ko se zbudite, zapisali v svoj zvezek sanj. Uporabite lahko zvezek in pisalo, ki naj bodo vedno na vaši nočni omarici, da vam bo vedno pri roki.
Če ste sanjali o nečm povezano z dogodki, ki so se vam zgodili v prejšnjih dneh, ni potrebe, da jih iščete v knjigi sanj, ker ti nimajo nobenega pomena. Pomembno je prepoznati takšne sanje, ker se razlagajo le tiste, ki nimajo nobene veze z publiciteto in realnostjo, le tiste, ki so se zgodile izključno zaradi vaše podzavesti.
Ker je vsak izmed nas drugačen in sami sebe poznate najbolje, lahko sklepate, kaj od tega ste sanjali nemogoče in kaj se vseeno lahko zgodi. Za nekatere bodo nekatere sanje pozitivne in za nekatere negativne. Če se nasploh bojite letenja, vas bo letalo v tem primeru opozarjalo na morebiten negativen dogodek. Če pa radi potujete z letalom, vam vaša podzavest govori, da vam sledi nekaj lepega in nepozabnega v življenju. Pomembno je tudi vedeti, da imajo lahko ženske in moški iste sanje popolnoma drugačen pomen, ker različna spola stvari doživljata drugače.
Razlaga sanj
Naša knjiga sanj vsebuje splošne izraze, ki jih je mogoče uporabiti pri večini ljudi. Toda vi sami sebe najbolje poznate, zato se lahko odločite, kaj se lahko zgodi in kaj ne. Svetujemo vam, da niti en pomen na tej strani ne vzamete kot strogo pravilo. Razlago sanj vzemite na svojo odgovornost, ker mi ne moremo biti odgovorni, če ste se odločili, da živite v skladu z razlago sanj.
Če ste naleteli na izraz, katerega razlaga vam ni natančna, morate razumeti, da verjetno pripadate majhnemu odstotku ljudi, katerih so sanje nekoliko drugačne od večine. Ker je spletna stran v nenehnem posodabljanju, si prizadevamo nenehno uvajati nove razlage. Če niste našli, kar ste iskali, bodite svobodni in nam sporočite, ker smo pripravljeni na sodelovanje in predloge.
Razlaga sanj mora biti v prvi vrsti zabavna in zaradi tega številnih od njih ne bi smeli jemati dobesedno. Zabavajte se, ko proučujete svoje sanje, medtem ko pijete kavo s prijateljem ali medtem ko analizirate svojo podzavest. Na prvem mestu naj bo zabava in četudi vaše sanje niso bile lepe. Oglejte si, kaj pomenijo v knjigi sanj, saj ima velika večina njih pravzaprav nasproten pomen.
Informacije o sanjah
Da bi bili živi in zdravi, moramo spati. Samo vprašanje je, koliko spanja potrebujete. Če ste se spraševali, ali imate dovolj šest, sedem ali celo osem ali devet ur spanja, da bi se počutili dobro in da bi dobro funkcionirali, morate vedeti, da je vse odvisno od tega, koliko ste stari.
Na dober spanec med drugim vpliva tudi položaj spanja. Ste vedeli, da lahko položaj spanja določa, o katerih sanjah boste sanjali in na koncu, ali se boste naspali? Znanstveniki so na podlagi predhodnih raziskav ugotovili, da položaj spanja vpliva na sanje.
Prav tako, kot morda mislite, da to nima nobene veze z zdravjem, položaj spanj pomembno vpliva na zdravje vašega celotnega organizma. Znanstveno je namreč dokazano, da so nekateri položaji za spanje veliko bolj zdravi od drugih in da obstajajo položaji, za katere se trdi, da se jih je bolj izogibati. Nekateri položaji spanja lahko povzročijo resne zdravstvene težave, kot so polomljen vrat, boki, razmena, celi hrbi in celo čeljusti.
Sanje so v ljudeh že od nekdaj integrirane, ker so nekoliko mistične, nejasne in jih je težko razlagati. Vsi želimo natančno vedeti, o čem smo sanjali, da bomo razumeli kakšno zapleteno situacijo iz svojega vsakdanjega življenja in izvedeli, kaj nas čaka na novem delovnem mestu ali v novi ljubezni. Številni so si do sedaj urejali svojo razlago sanj, najbolj sprejemljivo pa je, da je razdelijo na štiri vrste sanja - vsakdanje sanje, sanje znakov, lucidne sanje in nočne more.
Se vam zadnjem času dogaja, da sanjate iste sanje? Iste sanje se ponovijo večkrat v nekaj dnevih, v nekaj mesecih ali celo letih. Zakaj nenehno sanjamo iste sanje in in isti dogodek? Razlog ni v tem, da moramo sanje analizirati tako, da se bodo uresničile sanje iz sanj. Je veliko globlji.
Sanje so bile vedno mistične in do danes niso bile v celoti raziskane. Ljudje sanjajo vsako noč in tisti, ki verjamejo v sanje, verjamejo da se vse dogaja z razlogom in da se vse lahko razlaga in pojasni. Toda nekatere sanje se pogosto ponavljajo, tako kot ljudje v njih. Ali nenehno sanjate o določeni osebi in vas že skrbi, kaj bi to lahko pomenilo? Navsezadnje to kaj pomeni in ali nam ta oseba pride v sanje po nakjučju ali obstaja razlog, zakaj sanjamo prav njo? Znanstveniki so našli razlago.
Med spanjem se v telesu odvijajo različni procesi, ki pomagajo telesu počivati in da smo naslednje jutro pripravljeni za nov dan. Človek spi v petih stopnjah spanja. Prve tri faze so faze lahkega spanja, četrta je globlja, peta faza spanja pa pride po 90 minutah in se imenuje REM faza spanja. V REM fazi človek spi najgloblji spanec.
Slišali ste za izraz lucidne sanje, vendar niste prepričani, kaj to točno pomeni. Kaj so lucidne sanje? To so sanje, za katere se zavedamo, da sanjamo. Zavedamo se šele, ko sanjamo o dogodkih, za katere smo prepričani, da se v resnici ne morejo zgoditi, kot so letenje ali padanje ali ko se sanj zavedamo brez razloga.
Eno najpogostejših vprašanj na internetu je - ali dojenčki sanjajo in če sanjajo, kaj točno sanjajo? Verjetno se sprašujete, kaj se dogaja v majhni otrokovi glavi, ko med spanjem nemirno trza z rokami in nogami, se med spanjem obrača in celo premika oči.
In zagotovo veste, da otroci pogosto slabo sanjajo. Nočne more pri otrocih so bolj pogoste. Otroci slabo sanjajo, zato se ko to počnejo, bojijo da bi spet zaspali, da ne sanjajo istih stvari ali še huje. Tu nastopite vi kot starši. Poiskati morate način, kako otroku pomagati, da lažje obvladuje te strahove.
Ste se že kdaj srečali s paranormalnimi dogodki, kot so napad demona, obisk duhov ali ste bili prepričani, da vas je ugrabil vesoljec? Verjetno se to ni zgodilo, vendar ste med spanjem preprosto doživeli paralizo.
Sanje, ki se pojavijo tik preden zaspite ali ko se prebujate, se zdijo resnične, pogosto izredno napete in vznemirljive, da se oseba zelo prestraši. Takšne sanje imenujemo hipnopompne ali hipnagogne halucinacije. Pravzaprav gre za slušne in vidne halucinacij in jih delimo glede na to, kdaj se pojavijo. Če ste halucinacije v sanjah pojavijo, preden zaspimo, jih imenujemo hipnagogne, če pa se pojavijo, preden se zbudimo, imenujemo hipnopompne.
Ste že slišali za bolezen pri spanju? Bolezen spanja ali narkolepsije je nevrološka motnja, ki lahko prizadene sistem, ki določa budnost in spanje. Če trpite za to motnjo, se lahko čez zgodi, da se počutite zelo zaspani ali preprosto nenadoma zaspite.
Verjeli ali ne, nekateri ljudje imajo strah pred spanjem. Obstajata sve fobijo, ki sta povezani s spanjem. Ena je strah, ki se pojavi preden greste spat in se imenuje klinofobija ali strah pred odhodom v posteljo, druga pa se imenuje somniofobija in označuje strah pred samim spanjem.
Do strau pred spanjem lahko pripeljejo tudi nočne more. Imate tudi vi nočne more? Za večino ljudi velja, da imajo nočne more enkrat ali dvakrat letno. Čeprav se ne spomnimo veliko sanj, ponavadi ostanemo pri tistih grdih sanjah, iz katerih smo se nenadoma zbudili in nismo mogli več zaspati. Zakaj sanjamo slabo in kaj se nam dogaja v glavi med spanjem?
Ste že slišali za parazomnijo? Parazomnije so dejansko motnje, ki se pojavijo samo med spanjem ali ko se njihova prisotnost med spanjem poveča. Parasomnije se ponavadi pojavijo občasno, čeprav so precej neprijetne in presenetljive, so v resnici neškodljive in jih je težko izkoreniniti.
Se pogosto zbudite in ste zelo utrujeni in imate ta občutek ves dan? Če ste odgovorili z da in mislite, da je to normalno, ker se večina ljudi zbudi utrujena, se motite. Ta občutek utrujenosti in teže ni normalen in razmislite, ali trpite za motnjo spanja.
In nespečnost je ena od motenj spanja, ki vključuje težave pri uresničevanju in težave pri ponovnem uresničevanju po prebujanju. Lahko je kronična ali začasna. Vsakdo ima včasih težave z nespečnostjo, najpogostejše pa so stresne situacije, če zaužijemo preveč kofeina ali alkohola, zgaga ali številne druge.
Ste vedeli, da mesečniki pokrivajo do 2% populacije? Mesečarjenje pri odraslih (somnabulizem) je ena od motenj spanja, med katero zaspanec izvaja dejavnosti, značilne za budno stanje, čeprav je v fazi globokega spanja. Toda mesečarjenje je še vedno pogostejša pri otrocih. Mesečarjenje je motnja spanja, ki vključuje številne dejavnosti, ki jih otrok izvaja med spanjem v globokem spanju, čeprav boste morda ugotovili, da je popolnoma buden. Če ste otroka dali spat in ga kmalu zatem videli, kako hodi naokoli, kot da je buden, a hkrati zmeden in raztresen, imate vi otroka, ki hodi v spanju.
Kričanje v sanjah je eden od rezulatov nočnih strahov, ki se pogosteje pojavljajo pri otrocih, čeprav pri odraslih niso izključeni. Vendar so pri odraslih redke. Običajno se pojavijo, ko so otroci zelo utrujeni in pri odraslih zaradi prevelikega stresa čez dan.
Ste že slišali za šamanske sanje? Šamansko sanjanje pomeni, da se v Astralu gibljemo s polno zavestjo, ki se v sanjah prenaša na telo. Človek lahko v šamanskih sanjah nadzira svoje sanje, jih nekako kontrolira in oblikuje tako, kot se njemu zdijo najbolj primerne.